FİZYOTERAPİ DANIŞMANLIK

Kişiye özel hedeflediğimiz hareket becerinizi arttıracak ağrısız, daha kaliteli ve sürdürülebilir sağlıklı yaşam için sizlerin yanındayız.

ANALİZ VE DEĞERLENDİRME

Vücudun fiziksel uygunluk durumu, biyomekanik parametreleri, eklemlerin hareket edebilme becerisi, esneklik kabiliyeti, postür bozukluğu ve farklılıkları ölçümlenir, rapor edilir ve fiziksel parametrelerin yorumlanması ile takip süreci başlatılır.

  

SPORTİF REHABİLİTASYON

Tanısı konmuş yaralanmalarla başvuran bireyin değerlendirmeler  sonrası vücut anatomi, biyomekani gibi  verilerinin doğru yorumlanıp  kişinin vücut özelliklerine yönelik  rehabilitasyon sürecinin programlanmasına dayanır.


Yaralanma sonrası sporcunun spora dönüşünün optimum hız ve iyileşme ile sağlanması temel amaç olmaktadır. Hedef sadece dokunun iyileşme süreci değil branşa özgü parametrelerin devam etmesini sağlamaktır. Sporcunun sporun içinde kalması ve sportif aktivitenin sürdürülebilir olması hedeflenmektedir. Doktor,  diyetisyen, psikolog, kayropraktik uzmanı ve antrenör desteği ile multidisipliner çalışma devam edilir.

ORTOPEDİK REHABİLİTASYON

Ortopedik yaralanma  veya cerrahiler sonrası  bireyin günlük yaşam kalitesine kavuşması ve sağlıklı fiziksel aktivitesini geri kazanması hedeflenir.


Güncel rehabilitasyon protokolleri ile bireyin tüm fizyolojik sistemlerinin ve iyilik halinin iyileştirilmesi planlanır. Bireyin doktoru ile sürekli iletişimde kalarak ortopedik rehabilitasyon interdisipliner şekilde ilerler. Doktor,  diyetisyen, psikolog, kayropraktik uzmanı ve antrenör desteği ile multidisipliner çalışma devam edilir.

MANUEL TERAPİ

Fizyoterapist eli ile yapılan manuel uygulamalardır. Kas ve eklemlere uygulanan manuel terapi teknikleri sayesinde vücudun hareket kısıtlılığı azalır, hareket edebilme becerisi artar, ağrısı azalır, kaslardaki gerginlikler azalır ve ödem kontrolü sağlanır.El ile yapılan  manipulasyon ve mobilizasyon gibi manuel uygulamalar problemin değerlendirilmesi sonrası fizyoterapist tarafından uygun tekniklerle gerçekleştirilir. 


RECOVERY VE REJENERASYON

Sporcuların antrenman verimliliğini artıran ve fizyolojik olarak toparlanıp bir sonraki antrenman veya yarışa daha hazır hale gelmesini sağlayan uygulamalardır. 


Fiziksel aktivite öncesi veya sonrasında sporcuların kas ve eklem bölgelerine uygulanan manuel terapi ve çeşitli tekniklerle metabolizmanın toparlanması amaçlanır.

KORUYUCU REHABİLİTASYON

Sporcunun sporun içinde kalması hedefi ile çeşitli değerlendirmeler sonrası çıkacak olan rapora göre kişiye özel programlama içerir.


Sporcunun sağlık seviyesinin üst düzeyde tutulması ve  antrenmanların yüklenme ve dejenerasyonunu optimum seviyede tutacak uygulamalarla yaralanma risklerinin minimize edilmesi amaçlanmaktadır. 

Sporcunun mobilite, kuvvet, dayanıklılık, patlayıcı kuvvet, esneklik koordinasyon, refleks ve denge gibi parametrelerinin sürekli kontrol altında tutulduğu ve  yapılan analizler sonrası uygulanan protokollerle hedef yarış odaklı çalışmalar performansı artıracaktır.

AĞRI TERAPİSİ

 Bilimsel literatürdeki verilere göre uygulanacak fizyoterapi yöntemleri ile ağrıyı kontrol etmeye ve kişinin yaşam kalitesi artırmaya yönelik uygulamalardır. Ağrı konusunda bireyin bilinçlendirilmesi temel eğitim modelimizdir. 

KİNEZYOLOJİK BANTLAMA

Kişinin hikaye ve şikayetleri değerlendirilip hangi bantlamanın nasıl yapılacağına karar verilir. Kişinin şikayeti ve anatomik yapısına göre elastik, rijit, dinamik ve kinezyolojik bant veya bandajlar tercih edilir. Fizyoterapist bant ve bandajlama uygulamaları ile kişinin ağrısını azaltır, ödemini kontrol eder ve hareket kısıtlılıkları giderir.

MİLLİ TAKIM HİZMETLERİ

Alanında deneyimli spor fizyoterapistlerimiz resmi görevlendirme ile milli takımların kamp ve turnuva dönemlerinde ülke sporuna hizmet vermekteyiz.

KULÜP HİZMETLERİ

Analiz ve testlemelerin sonucu yorumlanır ve ilgili kişilere aktarılır. Kişiye ve takıma özel egzersiz planlaması ile yaralanma koruyucu çalışmalar başlatılır.

 

Abonelik Formu

0545 244 81 34

Ataşehir Merkez: Barbaros mahallesi Al Zambak sokak Varyap Meridian Grand Tower A Blok Kat 33 Ofis 278, Barbaros, 34746 İstanbul 

Etiler Şube: Etiler mahallesi Yıldızçiçeği sokak no:25 We5 Concept kat 1, 34337 İstanbul

Bahçeşehir Şube: Koza Mahallesi 1638.sokak no:1 THE ACADEMY 34325 İstanbul

Zekeriyaköy Şube: Zekeriyaköy Mahallesİ, Karaüzüm Sokak, No:12 C2ME 34450 İstanbul

  • Instagram
  • YouTube

©2019, lifeonconcept tarafından kurulmuştur.